Warsztaty dziennikarskie i filmowe'17

Wejdź w fascynujący świat filmu z OFFicyną.
Warsztaty dla osób w wieku emerytalnym 60plus.
 
 
Stowarzyszenia OFFicyna i Kamera zapraszają do udziału w otwartych warsztatach dziennikarskich i filmowych, skierowanych głównie do seniorów w wieku 60+. Uczestnicy pod okiem profesjonalistów zgłębiać będą tajniki sztuki i wiedzy filmowej. W programie spotkań, które potrwają aż do grudnia, wspólne oglądanie filmów i ich krytyczna analiza, tworzenie krótkich reportaży i produkcji filmowych, prowadzenia filmowego bloga. Projekt ma na celu stworzenie przyjaznej przestrzeni do twórczej samorealizacji seniorów i seniorek, zarówno w roli odbiorców, jak i twórców sztuki filmowej.
 
 
 
ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia na warsztaty pod numerem tel. 501 838 708 lub poprzez e-mail: ngokamera@gmail.com. Warsztaty maja formułę otwartą, można dołączyć w każdym momencie. Pierwsze spotkanie odbędzie się 14 września w godzinach 12.00-15.00 w siedzibie Stowarzyszenia Kamera ul. Jana Pawła II 17 (wejście od ulicy Mazurskiej). Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne
 
 
REALIZACJA WARSZTATÓW
 
Podczas warsztatów trwających od września do końca grudnia 2017 r. uczestnicy projektu mogli zapoznać się z tajnikami pracy dziennikarskiej i filmowej. Warsztaty miały na celu nabywanie nowych umiejętności oraz rozwijanie ekspresji twórczej w zakresie odbioru dzieła filmowego. Warsztaty przyczyniły się do propagowania szeroko rozumianej edukacji filmowej w zakresie historii, estetyki i społecznych funkcji filmu, zainspirowania do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, rozwijania ekspresji twórczej, kreatywnego myślenia, krytycznego podejścia do dzieła filmowego oraz umiejętności medialnych i społecznych. Grupa warsztatowa mogła utrwalić zdobytą wiedzę poprzez tworzenie własnych filmów oraz recenzji filmowych, publikowanych następnie na specjalnie przygotowanym blogu projektu.
 
Prowadzący warsztaty: Krzysztof Kuźnicki.
 
 
 
Poznaj rezultaty warsztatów:
 

 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
Projekt dofinansowany ze środków:
 
 
Partner:
 
 
Organizator projektu: