Wieczory Filmowe z OFFicyną - Rozśpiewana Era Musicalu

Start w każdą środę o 18:00, zapraszamy do kina Sczecińskiego Inkubatora Kultury. 
 
 
Środa, 26.08.2020 godz. 18:00
 
reż. Baz Luhrmann, 126 min.
 
Do centrum paryskiej bohemy, tętniącego życiem świata artystów przyjeżdża ubogi poeta idealista - Christian (Ewan McGregor). Wierzy w "Piękno, Prawdę, Wolność", lecz nade wszystko wierzy w miłość. Problem w tym, że Christian nigdy nie był zakochany. Kiedy bohater dostaje się do hermetycznego kręgu wybrańców Moulin Rouge, jego życie nie tylko ulega całkowitej przemianie, lecz przede wszystkim wreszcie odnajduje to, czego tak szukał i w co tak gorąco wierzył - miłość do zjawiskowej kurtyzany Satine (Nicole Kidman). Dopiero teraz przyjdzie mu zderzyć własne ideały z bezlitosną rzeczywistością i poznać gorzki smak miłości, gdyż Satine jest już przeznaczona na wyłączność głównemu inwestorowi klubu - Księciu (Richard Roxburg). Satine odwzajemnia uczucie Christiana, lecz wkrótce będzie musiała dokonać wyboru pomiędzy lojalnością wobec właściciela klubu Harolda Zidlera (Jim Broadbent) oraz Księcia a miłością do Christiana. Satine będzie musiała poświęcić coś o wiele bardziej cennego i do końca pozostać wierną głównej idei Moulin Rouge "The show must go on"...
Każdy, kto oglądał "Moulin Rouge" pamięta niesamowicie zaśpiewaną przez Komana piosenkę "El Tango de Roxanne" i zachrypnięty krzyk (okazuje się, że to możliwe) - Roxaaaaanne!
 

Środa, 19.08.2020 godz. 18:00
 
reż. Martin Scorsese, 155 min.
 
Nowy Jork, 1945 rok. Zdemobilizowany saksofonista poznaje młodziutką piosenkarkę. Zauroczony jej talentem, proponuje wyjazd na wspólne tournee ze znaną orkiestrą. W krótkim czasie dzięki Francine zespół osiąga ogromną popularność. Jednak po odejściu dziewczyny, która nie potrafi dokonać wyboru pomiędzy miłością do Jimmy`ego i miłością do jazzu, podupada.
Świat nocnych lokali Nowego Jorku, czarny Harlem, a przede wszystkim piosenki w wykonaniu Lizy Minelli.
 
 
Środa, 12.08.2020  godz. 18:00
 
reż. John Badham, 120 min.
 
John Travolta daje rozpalający zmysły i ciała, brawurowy popis aktorstwa w roli zbuntowanego Tony'ego Manero. Na co dzień Tony jest sprzedawcą w sklepie z farbami na Brooklynie, ale nocą przemienia się w niekwestionowanego króla tanecznego parkietu. Każdej soboty zakłada koszulę z wykładanym kołnierzem, szerokie spodnie, buty na koturnie i rusza do jedynego miejsca, w którym nie jest traktowany jak biały śmieć, ale jak bóstwo. Jednak w tle, gdzieś w ciemnościach nocy, z dala od dyskotekowych świateł i błyszczących kul, rozgrywa się dramat miłosnych zawodów, rozczarowania i przemocy.
Bez wątpienia rola ta uczyniła z Travolty supergwiazdora i idola nastolatków. Jednak "Gorączka sobotniej nocy" to także coś więcej, niż tylko film, który na lata wyznaczył - graniczącą niemal z szaleństwem - modę na styl disco. To także poruszająca i prowokująca wielkomiejska tragedia, niosąca tyle samo przesłań dzisiaj, co i w 1977 roku.
 
 
Środa, 5.o8.2020   godz.18:00
 
reż. Bob Fosse,  123 min.
 
Cały ten zgiełk jest fabularyzowaną autobiografią Fosse'a, w której reżyser ukrywa się pod postacią Joe Giddeona (Roy Scheider) - błyskotliwego choreografa, owładniętego ideą perfekcji tancerza, nadużywającego alkoholu, papierosów i narkotyków pracoholika.

 
 
(Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasta Szczecin)
added:: 2020-07-28