Wieczory Filmowe z OFFicyną - Komediowy Lipiec

Start w każdą środę o 18:00, zapraszamy do kina Sczecińskiego Inkubatora Kultury. 

Środa, 29.07.2020, godz. 18:00

reż. Ethan &Joel Coen,  120 min.
 
Dwóch zbirów włamuje się do mieszkania zasiedziałego w latach 70-tych, zblazowanego, bezrobotnego Jeffa Lebowskiego, każącego się nazywać „The Dude”, w głębokim przekonaniu, że napadają na Jeffa Lebowskiego, milionera z Pasadeny. Jeff Lebowski zwany "Dude" to człowiek leniwy, żyjący "swoim tempem". Jego motto brzmi: "idź przez życie powoli, abyś się nie przemęczył". Całe dnie spędza w miejscowej kręgielni razem ze swoimi kumplami, byłym komandosem Walterem i Donnym. Dude udaje się w odwiedziny do swojego imiennika prosząc o... nowy dywan. Od tej chwili jego życie nie będzie już takie jak do tej pory.
 
 
 
Środa, 22.07.2020, godz. 18:00
 
reż, Tim Burton,  90 min.
 
Barbara i Adam Maitland są małżeństwem mieszkającym w pięknym dużym domu na wzgórzu. Zaczynając wspólny urlop, Adam buduje makietę całej okolicy na strychu. Podczas powrotu z zakupów, nie chcą przejechać psa i spadają z samochodem z mostu do rzeki. Dopiero w domu orientują się, że oboje zginęli i teraz są duchami.Całą swą wiedzę postanawiają czerpać ze znalezionej książki pt. "Dla niedawno zeszłych". Pewnego dnia ich dom kupuje i wprowadza się do niego arogancka i nowoczesna rodzina Deitzów z wyobcowaną i mroczną córką Lydią, która może widzieć zmarłych. Ponieważ pani Deitz chce przebudować dom, Maitlandowie postanawiają skorzystać z pomocy Juno, ich nekrologicznego kuratora. Kiedy ta nie chce im pomóc, a ich straszenie i pomoc Lydii nie daje żadnego rezultatu, postanawiają skorzystać z pomocy zwariowanego bioegzorcysty Betelgeuse'a, byłego asystenta Juno.
 
 
Środa, 15.07.2020, godz. 18:00
 
reż, Francis Veber, 90 min.
 
Grupa zamożnych przyjaciół organizuje proszone kolacje. Specjalnymi gośćmi są tam przypadkowo poznani osobnicy, którzy wyróżniają się wyjątkowo niskim poziomem inteligencji. Takim gościem ma być niepozorny księgowy, który jednak okazuje się osobą wyjątkowo niebezpieczną dla otoczenia.
 
 
Środa, 08.07.2020, godz. 18.00
 
reż. Claude Zidi, 105 min.
 
 
Louis De Funes jako ekspert od kuchni i autor słynnego przewodnika po francuskich restauracjach - Charles Duchemin, który wraz z synem, Pierre'em, który w tajemnicy przed ojcem interesuje się cyrkiem i pantomimą, a świat kuchni wydaje się go nudzić, wypowiada wojnę królowi przemysłu spożywczego, niejakiemu Tricatelowi. Wojna rozpoczyna się na dobre, gdy Duchemin i Tricatel spotykają się twarzą w twarz w pewnym programie telewizyjnym...
 
 
Środa 01.07.2020, godz. 18.00
 
reż. Andre Hunebelle, 110 min.
 
 
W mieście dochodzi do serii tajemniczych przestępstw, których autorem jest Fantomas, człowiek, który dokonując rabunków ubiera maski innych ludzi. Dziennikarz jednej z gazet, Fandor, chcąc wykorzystać to zainteresowanie, opisuje fikcyjny wywiad ze złoczyńcą. Rozwścieczony ośmieszającym go artykułem, Fantomas porywa dziennikarza i każe mu sprostować kłamstwa. Gdy Fandor tego nie robi, Fantomas postanawia się na nim zemścić.
dodane:: 2020-07-14